Studijski put u Sv. Vid-Miholjice i Dubašnicu

U subotu, 6. svibnja, Društvo Krčana i prijatelja otoka Krka je za svoje članove i prijatelje organiziralo studijski obilazak Svetog Vida-Miholjice i Dubašnice. Program obilaska započeo je ispred crkvice Svetoga Vida u Sv. Vidu, gdje su nas dočekali načelnik općine Malinska-Dubašnica Robert Anton Kraljić i župnik Ivan Turčić.

Nakon obilaska i kratkog upoznavanja s poviješću crkvice Sv. Vida, obilazak je nastavljen u arheološkoj zbirci Cickini s kojom su nas upoznali Robert Anton Kraljić i Josip Šamanić.

U nastavku programa obiđene su Kuća dubašljanske baštine i rodna kuća akademika pok. Branka Fučića u Bogovićima.

Nakon ručka u Milovčićima u popodnevnim satima obiđena je crkva Sv. Apolinara u Polju i posjećen grob Branka Fučića. Izlet je završio obilaskom Vantačića.