Putovanje u Bašku i bašćanski kraj

U subotu 25. svibnja 2024. četrdesetak članova Društva Krčana i prijatelja otoka Krk obišlo je kompleks crkve svete Lucije u Jurandvoru, crkve svetog Marka i crkve svetog Ivana. U Jurandvoru članovi društva ispred kompleksa svete Lucije dočekani su uz zvukove sopila sopca Žarka Dujmovića i njegovog unuka, fritulama i rakijom. U nastavku programa o arheološkim nalazima na području bašćanske kotline nazočne je upoznao arheolog Ranko Starac, a s crkvom svete Lucije voditeljica AZ agencije za kulturu i turizam Dana Kružić.

Obilazak arheoloških nalazišta u Baški, uz stručno vodstvo Ranka Starca, nastavljen je obilaskom crkve svetog Marka i crkve sv. Ivana. 

Nakon obilaska crkve i galerije sv. Ivana i uživanja u prekrasnom pogledu na bašćanski akvatorij druženje je nastavljeno uz zajednički ručak u restoranu „Burin“.