Kvarnerskim otocima pješice i biciklom

Nakladnik Libricon, Društvo prijatelja glagoljice i Društvo Krčana i prijatelja otoka Krka organizirali su u četvrtak, 22. veljače 2024., u zagrebačkom Centru za kulturu Trešnjevka predavanje „Kvarnerskim otocima pješice i biciklom“ iz ciklusa putopisnih predavanja „Putnička klasa“. Predavači su bili autori knjige istog naziva Lara Černicki i Stašo Forenbaher.

Predavanje se tetemeljilo ne njihovoj zadnjoj knjizi posvećenoj kvarnerskim otocima u kojoj su predstavljeni četiri velika kvarnerska otoka: Krk s nenaseljenim otokom Prvićem, Rabom, Cresom i Lošinjem sa otočićima lošinjskog arhipelaga Ilovik sa Svetim Petrom, Suskom i Unijama. Autori knjige dvije su godine obilazili otoke  pješice i biciklom. Prolazili su starim putevima i kamenitim visoravnima, nailazili na ruševne crkve, napuštene pastirske zaselke, obzidane lokve i skrovite uvale i plaže.