VEČER ČAKAVSKE POEZIJE OTOKA KRKA U ZAGREBU

10. studenog  u Zagrebu u knjižnici i čitaonici Bogdan Ogrizović u suradnji Društva Krčana i prijatelja otoka Krka i  multimedijalne udruge Krčka beseda, organizirana je Večer čakavske poezije otoka Krka.

Uvodno je ukratko predstavljeno prvih trinaest godina postojanja internetskog portala otok-krk.org kao i najvažnije aktivnosti iz programa rada multimedijalne udruge Krčka beseda, da bi potom autori redom kazivali svoje pjesme: Marija Trinajstić Božić, Marija Volarić Maksica, Marina Valković i Marino Turčić. Nazočni autori su svaki u svojih desetak minuta pojedinačno predstavili svoje nagrađivane pjesme iz objavljenih samostalnih zbirki poezije, a pored toga su se prisjetili i nedavno preminulih krčkih pjesnikinja Elfride Matuč Mahulja i Marice Stašić Milić, te pročitali  nekoliko njihovih pjesama.