IZLET U MALINSKU

U malinskarskoj luci u ime domaćina dočekao nas je Alen KARABAIĆ, vodič interpretator DUBoak-a, te je nakon dobrodošlice poveo članove Društva u obilazak malinskarske luke od lanterne (svjetionika) do Jaza, te tom prilikom nazočne upoznao s razvojem Malinske od trgovačke luke do turističke destinacije.

Otok Krk - otok-krk.org, Događaji - Izlet u Malinsku Društva Krčana i prijatelja otoka Krka

Nakon toga krenuli smo turističkim vlakićem do drmuna (šume).

Dolaskom na lokaciju drmuna Alen nas je upoznao s dubašljanskim hrastovim šumama i načinom gospodarenja šumama hrasta medunca u svrhu drvene brodogradnje.

Povratkom u Malinsku obišli smo uz vodstvo Alena  Interpretacijski centar DUBoak, da bi potom uslijedila šetnja do škvera obitelji Kraljić gdje su sudionici izleta upoznati sa umijećem tradicijske brodogradnje.

Nakon razgledavanja škvera imali smo zajednički ručak i druženje do povratka u Zagreb u restoranu „Portić“.