SLUCINJA U JURANDVORU

PROSLAVA 15. ROĐENDANA DRUŠTVA

Na putu u Bašku 13.12.2018., zastali smo na trenutak  u Dragi Bašćanskoj pred rodnom kućom Vjekoslava Štefanića i prisjetili se djela tog velikog sina bašćanske doline.

Rođendanska proslava Društva održana je u pansionu „Burin“ u Baški. Proslavu smo započeli prisjećanjem na rad Društva u proteklih 15 godina, a  završili sa izvrsnim šurlicama, Žlahtinom i rođendanskom tortom.

Spomendan sv. Lucije smo proslavili zajedno sa stanovnicima  Jurandvora u crkvi Sv. Lucije na svetoj misi koju su služili bašćanski župnik Ivica Katunar i župnik iz Malinske Marin Dašek. Na završetku mise posvećeni “hlipcići” u crkvi podijeljeni su starijim osobama, dok su  na radost okupljene djece pred crkvom, mladići sa zvonika bacali “hlipciće”.